Mogelijk minder drinkwater

In de zomer van 2026 kan er in Tubbergen en de regio Noordoost-Twente tijdelijk minder drinkwater uit de kraan komen. Dit gebeurt alleen als het langere tijd warm en droog blijft. Vitens heeft inwoners en bedrijven hierover geïnformeerd.

Op warme en droge dagen gebruiken we met elkaar veel meer water. Bijvoorbeeld om te douchen, de tuin te sproeien of een zwembadje te vullen. Daardoor kan de vraag naar drinkwater hoger zijn dan wat er beschikbaar is. De voorraad drinkwater wordt dan niet snel genoeg aangevuld. 

Wat gebeurt er als het waterverbruik te hoog blijft? 

Vitens werkt hierbij stap voor stap:

  1. Oproep tot drinkwater besparen. Vitens roept iedereen op om bewust met drinkwater om te gaan. Deze zomer gebeurt dat via de campagne Nat done!(externe link) én met een brief en folder voor alle inwoners en bedrijven in Noordoost-Twente. 
  2. Verlaging van de waterdruk. Blijft het verbruik te hoog? Dan kan Vitens de waterdruk verlagen. U houdt gewoon water uit de kraan, maar u merkt bijvoorbeeld dat de straal van de douche minder krachtig is of dat het langer duurt om een pan te vullen.
  3. Verdere drukverlaging in enkele gebieden. Als andere maatregelen niet genoeg helpen, kan Vitens in een aantal gebieden de waterdruk verder verlagen. Het gaat dan om de wijken De Essen, Graven Es en De Thij in Oldenzaal, dorpskern Overdinkel en enkele aangrenzende aansluitingen. Dit gebeurt alleen als het echt nodig is om schade aan het leidingnetwerk te voorkomen.

Voor meer informatie ga naar: